سردخانه صنعتی، انواع مختلفی دارد که در این مقاله می خواهیم به شرح آن ها بپردازیم. انواع سردخانه صنعتی عبارت است از:

سردخانه صنعتی مدولار و چند تیکه ای

این مدل از انواع سردخانه صنعتی متشکل از چندین قطعه از پیش ساخته است که شامل: دیوارها، پنل های عایق مدولار، سقف، کف، در، کابینت ها و چندین مدل اکسسوری میشود. در کنار اینها موتور سردخانه با توجه به حجم ان تهیه و نصب میشود.

ساخت سردخانه صنعتی

نقطه قوت سردخانه مدولار و چند تیکه، قابلیت نصب آسان و هم چنین باز کردن آسان آنهاست. به این معنی که شما به راحتی میتوانید این مدل را باز کرده و در صورت نیاز جا به جا کنید. به طور کلی، این سیستم سرمایشی از یک تیکه تشکیل نشده و به راحتی قابل باز و بسته شدن است. کنسول های خاصی بر روی برخی از پنل ها وجود دارند تا مشتقات اواپراتور را نگه دارد. در نتیجه کمپرسور، کندانسور و شیر های گاز دیگر با سردخانه در ارتباط مستقیم نیستند و در یک اتاقک سرویس جداگانه نگه داشته میشود.

این مدل از انواع سردخانه صنعتی ، می توانند به سرعت از سفارش به تولید برسند. برای مثال، یک سردخانه ۲۰ متر مکعب نیاز به دو هفته زمان برای اجرا دارد. در صورتی که یک سردخانه مدولار با همین حجم تنها به یک روز برای نصب نیاز دارد.

این انتخاب یک مزیت خیلی بزرگ نسبت به سایر انواع سردخانه صنعتی دارد که به شما این اجازه را میدهد تا هر روزی که نیاز داشتید این سردخانه را باز و با توجه به نیاز جدید تجارت خود سرهم کنید.

سردخانه صنعتی

سردخانه های از پیش ساخته و یکپارچه

سرد خانه های از پیش ساخته و یکپارچه، یکیدیگر از انواع سردخانه صنعتی است که قابلیت جدا سازی ندارند. این سردخانه ها دست کم یک پنل از پیش ساخته دارند و نصب آنها در موقعیت فیزیکی پروژه انجام میشود. در این گونه سردخانه ها پنل های از پیش ساخته به سازه اصلی متصل شده و به همین خاطر امکان جداسازی دوباره ان و جابجایی وجود ندارد.

سردخانه زیر صفر

سردخانه های سنتی

یکی دیگر از انواع سرد خانه صنعتی، سردخانه دیواره های سردخانه های سنتی در محل پروژه ساخته میشوند. این مساله به سازندگان اجازه عایق بندی بهتری میدهد که باعث بالا رفتن راندمان و کاهش انتقال دما به بیرون میشود. عایق بندی این سردخانه ها نیاز به نصب سیستم ها بر روی دیواره های سردخانه دارد. این مدل از سردخانه ها عموما در فضا های قدیمی تر دیده میشود؛ مانند قصابی های قدیمی. از لحاظ مساحتی و حجمی اینگونه از سردخانه ها قابل رقابت با سردخانه های پیش ساخته که در ابتدا راجع به ان صحبت کردیم هستند.