تماس با ما

طراحی سردخانه صنعتی و نقش آن در فضای تجاری

طراحی سردخانه صنعتی زیر صفر و نقش آن در فضای تجاری در کشورهای مختلف متفاوت است. با توجه به شرایط موجود در ایران، از نظر کارایی شرکت های پخش و توزیع و همچنین توسعه فروشگاه های اینترنتی، نیاز به انبار یا سردخانه صنعتی بیش از پیش به نظر می رسد. از جمله فضاهای انبارشی که حساسیت بالایی از نگاه کمی و کیفی دارد، می توان به سردخانه ها یا کلدروم ها Cold Room اشاره کرد. در تمامی فضاهای خرده فروشی، تولیدی و بسته بندی مواد غذایی، وجود انبارش سرد یا سردخانه صنعتی ضروری است؛ که گاه این فضای انبارش به شکل یک بخش سرد در سطح فروش ظاهر می شود و گاه سالن های بزرگ زیر صفر و بالای صفر را در بر می گیرد.

اهمیت طراحی سردخانه ها از این نظر قابل توجه است که پشتیبانی سطح فروش به میزان کالای ذخیره شده در آن ها و کیفیت نگه داری آن وابسته است. طراحی سردخانه صنعتی در فضای مناسب در یک خرده فروشی یا کارخانه تولید مواد غذایی، نیازمند تخصص و تجربه بسیاری در صنعت سردخانه و وسایل برودتی و همچنین شناخت کافی از صنعت خرده فروشی است.

قیمت لوازم و تجهیزات سردخانه صنعتی

قیمت لوازم تجهیزات سردخانه صنعتی، به فاکتورهای متفاوتی بستگی دارد. سردخانه های صنعتی همانند یخچال فروشگاهی در هر فضایی مطابق با نیاز منحصر بفرد آن مجموعه در ابعاد مختلف طراحی می گردد. در طراحی سردخانه باید دسترسی متناسب، ابعاد بهینه، ارتفاع کارآمد، شکل صحیح ورودی و خروجی، گردش و انبارش کالا (با در نظر گرفتن متد انبارداری) و سایر عوامل تخصصی در نظر گرفته شود. همه این موارد می تواند بر روی قیمت تجهیزات سردخانه صنعتی تاثیرگذار باشد.
لوکیشن و محل قرارگیری سردخانه در یک مرکز خرده فروشی باید به گونه ای باشد که استفاده از آن در سریع ترین زمان و با استفاده از کمترین نیروی کار و تجهیزات و حداقل رویارویی با مشتری صورت گیرد. از این منظر، هزینه طراحی سردخانه در یک مجموعه تولیدی یا بسته بندی مواد غذایی متفاوت است. در این گونه فضاها (تولیدی) اولویت، دسترسی آسان پرسنل و ورود و خروج کالاست. در ادامه می خوانید که قیل از ساخت سردخانه، محاسبه قیمت سردخانه چقدر اهمیت دارد.

هزینه ساخت سردخانه کوچک و اهمیت جزئیات در آن

نحوه ساخت سردخانه کوچک و محاسبه قیمت و هزینه سردخانه بسیار مهم است. سردخانه ها باید به گونه ای تعبیه شوند که از میزان ظرفیت مورد نیاز کوچک تر نباشد، چراکه کوچک تر بودن آن ها از این مقدار نه تنها در زمان نیاز، لوجستیک را با مشکل مواجه می نماید، که هزینه توسعه سردخانه را نیز به صاحب کسب و کار تحمیل می نماید. همچنین در صورت ساخت سردخانه بزرگتر از میزان لزوم بودن آن، علاوه بر اتلاف منابع در زمان ساخت، انرژی بیشتری برای نگه داری آن لازم است. ارتفاع سردخانه ها نیز در طراحی آن از اهمیت ویژه ای برخوردار است. علت این امر، تاثیر چشمگیر ارتفاع متناسب بر کارآمدی سردخانه از نظر مصرف انرژی و شارژ و تخلیه قفسه ها و فضاهای دور از دسترس نیروی انسانی است.
توجه به جزئیات در ساخت سردخانه به حدی جدی است که تعبیه درب ها، اندازه و نوع باز و بسته شدن آن ها و نیز مسیر ورود و خروج سردخانه در صورت عدم تناسب با نوع کسب و کار، ممکن است هزینه های هنگفتی را به کسب و کار مد نظر وارد نماید. هم چنین از ان جایی که قیمت تجهیزات سردخانه صنعتی رو به افزایش است، توجه به جزئیات در ساخت سردخانه را مهم تر می نماید.

احداث سردخانه زیر صفر با شرکت حرفه ای دینا

همان طور که گفته شد، طراحی و احداث سردخانه مخصوصا سردخانه زیر صفر، اگر به طور اصولی انجام نشود، می تواند هزینه های سنگینی به بار بیاورد. بنابر این بسیار اهمیت دارد که برای احداث سردخانه، پروژه را به دست افراد خبره  حرفه ای بسپارید. از نگاه فنی و کیفی، گروه دینا با استفاده از بهترین پنل های موجود، سردخانه هایی با نهایت کارایی را راه اندازی می نماید و علاوه بر موتورهای رایج و متداول موجود در بازار، یونیت کندانسورهای استاندارد خود را برای افزایش سطح بهره وری و قابلیت اتکای سردخانه صنعتی و مهمتر از همه، کاهش هزینه های انرژی پیشنهاد می دهد.

این یونیت کندانسورها با بهره گیری از دانش روز دینا و در ترکیب با تجربه تیم فنی گروه دینا، دمای مورد نظر را بهتر ارایه می کند و نگرانی صاحبان کسب و کار را از عدم تناسب ظرفیت موتور را با حجم سردخانه به کمترین حد ممکن می رساند. گروه دینا با نصب یونیت کندانسورهای متفاوت برای سردخانه های بالای صفر و زیر صفر، تخصصی بودن این مقوله را بیش از هر زمان به مشتریان خود یادآور می شود. این نگاه علیرغم تفکر رایج در بازار، بازدهی سردخانه های نصب شده را افزایش می دهد و با کمترین میزان مصرف انرژی همراه است. شرکت دینا، در تمامی پروژه های احداث سردخانه زیر صفر، تجربه و دانش خود را بکار گرفته است تا بخش مهمی از یک فضای تجاری را که اهمیت ویژه ای دارد با بهترین کیفیت به مشتریان خود ارائه نماید.

تماس با ما
آدرس :

اقدسیه – اتوبان ارتش – بلوار شهید مژدی – خیابان شفیعی – نبش کوچه شقایق – پلاک 5
تلفن :
02122194940
02122192775
محصولات | پروژه ها

تمامی حقوق مادی و معنوی سایت متعلق به اکمی کولنت می باشد.

This is a unique website which will require a more modern browser to work!

Please upgrade today!