ایده اتاقک های سرد داشتن دمایی پایین تر از دمای نگه داری محصولات در حالت عادی است که سردخانه ها را به بهترین مکان برای نگه داری محصولات خراب شدنی تبدیل میکند. در این مقاله میخواهیم 5 دلیل برای داشتن یک سردخانه در سوپرمارکت را برای شما بازگو کنیم. اما ابتدا لازم است شما بدانید که اصلا سردخانه چیست و اجزای تشکیل دهنده آن کدام است و هم چنین راجع به انواع سردخانه صنعتی اطلاعاتی کسب کنید؛ تا بتوانید دلیل داشتن سردخانه در سوپرمارکت را بهتر درک کنید.

سردخانه در سوپرمارکت

۱. سردخانه در سوپرمارکت بهترین فضا برای نگه داری سبزیجات

یک سردخانه در سوپرمارکت فضایی مناسب برای نگه داری میوه و سبزیجات است و طول عمر مفید این محصولات را به حد زیادی افزایش میدهد. هنگامی که میوه و سبزیجات را به صورت فله وارد سوپرمارکت میکنید، برای نگه داشتن آنها نیاز به یک فضای مجزا از یخچال فروشگاهی دارید تا محصولات تازگی خود را حفظ کنند. استفاده از سردخانه صنعتی در سوپرمارکت شما این امکان را میدهد تا همیشه میوه های تازه در اختیار مشتریان خود قرار دهید. همچنین میزان دور ریز سوپرمارکت ها را به صورت چشمگیری کاهش می دهند.

 

یخچال ویترینی شیشه خم

۲. خالی شدن جای بیشتر

امروزه در بسیاری از سوپرمارکت ها فریزر های درب دار جای سردخانه ها را گرفته اند. این در صورتی است که یک فریزر درب دار هیچگاه کار یک سردخانه در سوپرمارکت را انجام نمیدهد. به این دلیل که در فریزر ها همواره در حال باز و بسته شدن هستند, محصولات در معرض تغیر دما هستند و طول عمر آنها نسبت به هنگامی که در سردخانه نگه داری میشوند کم تر است. همچنین فضای یک فریزر برای انبار کالای یک سوپرمارکت خیلی کمتر است و این روند تجارت سوپرمارکت را آهسته میکند.

یخچال ایستاده روباز

۳. پشتیبانی

به هنگام قطع برق فریزر ایستاده دربدار از کار افتاده به با بازو بسته شدن در ان به دلیل نیاز مشتری به سرعت دمای خود را از دست داده و اجناس داخل ان مشکل خواهند داشت. قرار دادن اجناس در یک سردخانه در سوپرمارکت باعث میشود که حتا به هنگام نبود انرژی تا زمان زیادی در دمای مطلوب مانده و کیفیت آنها حفظ شود.

یخچال ویترینی جزیره

۴. دسترسی

یکی از بهترین قابلیت های یک سردخانه این است که آنها قابلیت ساخته شدن در هر شکل و ابعادی را دارند. با توجه به فضای شما این امکان وجود دارد که یک سردخانه ساخته شده و در محل شما نصب شود. از دیگر فواید یک آن برای انبار اجناس نسبت به فریزر های درب دار این است که به دلیل داشتن فضای بیشتر و نحوه قفسه بندی داخلی آنها مراتب کردن انبار و داشتن آمار از اجناس کار ساده تری است.

یخچال ایستاده روباز

۵. صرفه جویی در هزینه ها:

میزان مصرف انرژی یک سردخانه در سوپرمارکت نسبت به فضای سرد ان و مقایسه ان با فریزر های درب دار خواهیم دید که به نسبت، مصرف انرژی را در یک سوپرمارکت کاهش میدهد. همچنین سالیانه میزان زیادی از هزینه های یک سوپرمارکت به دلیل دور ریز اجناس هستند. که با داشتن یک سردخانه، میتوان به میزان چشمگیری این مقوله را کاهش داد.