یخچال ها مهم ترین بخش از کسب و کار کیترینگ ها، سوپرمارکت ها، هایپرمارکت ها و فروشگاه ها هستند و در واقع بهترین راهکار برای نگه داری و ذخیره سازی مواد غذایی به صورت تازه و صحیح می باشند. خرید یخچال فروشگاهی بزرگترین سرمایه گذاری این کسب و کارها هم به حساب می آیند و به خاطر وجود انواع مختلف مدل های یخچال تصمیم گیری برای خرید آن ها کار آسانی به نظر نمی آید. قبل از خرید یخچال و انتخاب آن برخی از ویژگی های یخچال صنعتی از قبیل استحکام، مصرف بهینه انرژی و قیمت باید در نظر گرفته شوند. در فضاهای تجاری و صنعتی باید از یخچال هایی استفاده کرد که برای اینگونه محیط های پر رفت و آمد و رقابتی طراحی شده باشند. اینجا به چند مورد حائز اهمیت در مورد سرمایه گذاری برای یخچال های فروشگاهی می پردازیم:

کمپرسورهای بزرگ :

یکی از مهم ترین ویژگی های یخچال صنعتی داشتن کمپرسوری قوی است. کمپرسورها مسئول عملکرد و کارایی یخچال صنعتی و تجاری و ایجاد دمای پایین در فضای ذخیره سازی هستند. کمپرسورها وظیفه جابه جایی گاز در لوله های عایق بندی شده را دارند و با کشیدن هوای گرم به سمت بالا موجب سرد شدن هوای داخل کابین یخچال ها می شوند. محل قرار گرفتن کمپرسور بسته به نوع کابین یخچال و کارایی آن متفاوت است.

در محیط های تجاری مانند سوپرمارکت ها درب یخچال ها بسیار باز و بسته می شود و بدین ترتیب هر بار که درب یخچال باز می شود هوای گرم محیط وارد آن شده و موجب گرم شدن فضای داخل یخچال می شود. بنابراین استفاده از کمپرسور با قدرت و توان مناسب برای این محیط ها مسئله بسیار مهمی است. یک کمپرسور با توان معمولی برای مصارف یخچال های خانگی هیچوقت نمی تواند پاسخگوی نیازهای یخچال ها در محیط های تجاری و صنعتی باشد.

یخچال فروشگاهی

لولای مستحکم یخچال صنعتی :

یکی دیگر از ویژگی های یخچال صنعتی که مصارف حرفه ای دارند، استقامت و استحکام آن هاست. همانطور که گفته شد در محیط هایی مانند سوپرمارکت ها، درب یخچال ها به تعداد بالایی توسط مشتریان و پرسنل فروشگاه در روز باز و بسته می شوند. بنابراین اگر لولای به کار رفته در درب یخچال ها دارای استقامت کافی برای اینگونه محیط ها نباشد، به زودی از کار می افتد. یخچال های فروشگاهی دارای لولاهای محکم و با استقامت بالا هستند و معمولا از استیل ضد زنگ که مواد بسیار محکم و قابل اطمینانی در برابر استفاده مداوم است ساخته شده اند.

یخچال صنعتی

نظافت آسان یخچال فروشگاهی

کسب و کارهایی که با مواد غذایی سر و کار دارند باید تمامی موارد بهداشتی را رعایت کنند تا از سلامت مواد غذایی که به فروش می رسد اطمینان داشته باشند. یخچال های فروشگاهی باید همیشه تمیز و عاری از میکروب باشند تا هیچگونه آلودگی بر مواد غذایی بر جای نگذارند. برای اطمینان حاصل کردن از تمیزی و بهداشت اینگونه کسب و کارهای مرتبط به مواد غذایی، یخچال ها و فریزهای فروشگاهی معمولا به گونه ای طراحی می شوند که امکان نظافت و تمیز کردن عمقی آن ها میسر باشد. معمولا فضای داخلی و گاها فضای خارجی این یخچال ها از استیل ضد زنگ ساخته شده است که در برابر جرم گرفتگی و باکتری بسیار مقاوم است. یخچال ها و فریزرهای فروشگاهی دارای طبقه های با قابلیت جابه جایی هستند که به راحتی می توان آن ها را خارج و تمیز کرد. استیل ضد زنگ هم به راحتی با آب و شوینده قابل شستشو می باشد.

یخچال های فروشگاهی

جلوگیری از هدر رفتن مواد غذایی

یخچال ها و فریزرهای فروشگاهی می توانند مواد غذایی را در بهترین حالت نگه داری و ذخیره سازی کنند. مواد غذایی اگر در دمای مناسب نگه داری نشوند در مدت زمان کم کیفیت شان از بین می رود. یخچال های فروشگاهی دمای مواد غذایی را به سرعت پایین می آورند تا از رشد باکتری ها جلوگیری کنند. یخچال و فریزر فروشگاهی به طور کلی به گونه ای ساخته می شوند که موجب صرفه جویی در هزینه ها و جلوگیری از هدررقت مواد غذایی بشوند.

یخچال سوپرمارکت

برای اطلاع از قیمت یخچال فروشگاهی و خرید آن با ما تماس بگیرید.

Tagged with: , , , , , , , ,