یخچال فقط یک جعبه نیست که همه چیز را خنک نگه دارد. این دستگاه با تکنولوژی پیشرفته و با استفاده از کنترل های هوشمند، میزان رطوبت، نور و درجه حرارت را برای ذخیره مواد غذایی در حد مطلوب نگه می دارد. با داشتن آگاهی در مورد نگه داری مواد غذایی در مناطق مناسب یخچال می توان مواد مغذی را حفظ کرد و از عدم فساد و خراب شدن مواد غذایی اطمینان حاصل کرد.

همچنین نگهداری مناسب مواد غذایی برای کاهش خطرات ناشی از آلودگی ها بسیار مهم است. در صورت عدم ذخیره سازی به شکل صحیح، علاوه بر بوی نامطبوع، باعث کپک زدن و فساد مواد غذایی نیز می شود. نگه داری غذاها در دمای مطلوب کمتر از 4 درجه سانتی گراد باعث مهار رشد باکتری ها می شود و می تواند مواد غذایی را برای مدت طولانی تری ایمن نگه دارد.

یکی از بزرگترین اشتباهاتی که مردم مرتکب می شوند، پر کردن بیش از حد یخچال است. هنگامی که مواد غذایی جریان هوا را مسدود می کنند، باعث می شوند کار یخچال سخت تر شده و مناطق خاصی از یخچال را از سایر نقاط گرمتر کند. با استفاده از یک استراتژی می توان جریان هوای مطلوب و دمای یکنواختی را حفظ کرد. مواد غذایی را در انتها یا اطراف طبقات یخچال قرار نداده و آن ها را حداقل با 1.5 سانتی متر فاصله از دیواره های کابین یخچال قرار دهید. بدین ترتیب هوای سرد می تواند بین فضای موجود در کابین یخچال جریان داشته و تمام فضا را خنک کند.

یخچال و فریزر باید همواره تمیز باشند، اما توصیه می شود آن ها را هر سه ماه یکبار به طور کلی تمیز نمایید. برای انجام این کار یخچال را از برق کشیده و تمام مواد غذایی و طبقات را از داخل آن خارج کنید. طبقات را با آب گرم و صابون شسته و از محلول سفید کننده رقیق شده (حدود یک قاشق غذاخوری وایتکس برای هر گالن آب) برای از بین بردن باکتری ها استفاده کنید. توجه داشته باشید که قبل از قرار دادن طبقات درون یخچال، آن ها را به طور کامل خشک نمایید، زیرا وجود آب می تواند شرایط را برای رشد باکتری ها و کپک مهیا کند.

Tagged with: , , , , , , , ,