از جمله تجهیزات فروشگاهی که برای بستنی فروشی، شیرینی فروشی و آبمیوه فروشی ها الزامی است، یخچال تاپینگ یا یخچال بستنی است که جهت نگهداری انواع بستنی با طعم و رنگ های مختلف ضروری است، به این شکل که به تفکیک رنگ و طعم، بستنی را درون ظروف بن ماری قرار داده و آن ها را داخل محفظه یخچال نگهداری می کنند. این مدل یخچال دارای ویترین نمایش انواع بستنی ها می باشد و نحوه خرید و انتخاب انواع یخچال تاپینگ باید بر اساس میزان فضای مکان مورد نظر و ظرفیت مورد نیاز مشتریان باشد.

شیشه های یخچال و فریزر بستنی به این نیت که هیچ گونه آلودگی وارد محفظه یخچال نشود و دمای خنک، از آن خارج نشود، دو جداره می باشد. بدنه و کاسه های بن ماری به این جهت که با رطوبت و برق ارتباط مستقیم دارند، از استیل ضد زنگ ساخته شده اند که خطری ایجاد نمی کند، همچنین شستشوی آن نیز به راحتی انجام می شود.

بین تعداد ظروف بن ماری و قیمت یخچال تاپینگ، ارتباط مستقیم وجود دارد، به این ترتیب که هر چه تعداد ظروف بیشتر باشد قطعا حجم دستگاه بالاتر می رود، پس در این صورت نیروی بیشتری صرف خنک کردن آن می شود؛ در نتیجه قدرت موتور نیز افزایش پیدا می کند و همین عامل موجب افزایش قیمت مدل های مختلف این یخچال می شود.

ویژگی های زیادی برای فریزر بستنی تعریف شده است که ما سعی بر آن داریم بهترین و مهم ترین آن ها را عنوان کنیم :

کمپرسورهای آن باید قدرتمند و کم مصرف باشند.

سیستم نورپردازی باید مناسب و استاندارد بوده و قابل تنظیم باشد.

بدنه آن باید از جنس استیل پی وی سی و استیل باشد.

چرخ های یخچال قابل تعویض و با تحمل وزن بالا باشد.

نمای یخچال تمام شیشه سکوریت باشد تا بتوان تمام مدل ها و طعم های بستنی را در معرض دید مشتریان قرار داد و طبیعتا این مورد موجب افزایش فروش خواهد شد، از ویژگی های مثبت سکوریت این است که حتی در صورت شکستگی، خطری بابت خرد شدن شیشه وجود ندارد.

رنج دمایی یخچال باید استاندارد باشد که محصول را به تازه ترین شکل ممکن و با کیفیت بالا حفظ کند.

قابلیت نصب برچسب با طرح دلخواه مشتری داشته باشد.

وزن آن کم، استحکامش بالا، مصرف انرژی پایین و بازدهی بالا داشته باشد.

سیستم روشنایی مخفی با حداقل ولتاژ داشته باشد که هیچگونه خطر برق گرفتگی نداشته باشد؛ همچنین گردش مناسب هوای سرد بین ظروف بن ماری برقرار باشد.

Tagged with: , , , , , , , ,