یخچال ها سالیان طولانی ست که جای خود را در آشپزخانه ها پیدا کرده و پس از حضور و رشد فروشگاه های زنجیره ای، سوپرمارکت ها و هایپرمارکت ها، یخچال فروشگاهی نیز جایگاه خود را پیدا کرد. انواع یخچال و فریزر فروشگاهی عبارتند از یخچال ویترینی، یخچال ایستاده (یخچال پرده هوا)، یخچال پروتئینی، یخچال بستنی، فریزر ترکیبی و فریزر ایستاده. ایجاد و خلق فضای مثبت در فروشگاه ها بسیار حائز اهمیت است. برای ایجاد این فضای مثبت می توان از رنگ آمیزی، پخش موزیک در فروشگاه، تحریک حس بویایی زمانی که مشتری بین قفسه ها می چرخد و مهم تر از همه، نورپردازی بر روی اجناسی  که داخل این دسته از یخچال ها هستند، استفاده کرد.

سیستم برودت یخچال پروتئینی به گونه ای است که با پرتاب ملایم باد، گردش هوای سرد ایجاد می کند و سیستم دیفراست به کار رفته در آن موجب می شود یخچال برفک نزند. کمپرسور دستگاه بسیار پر قدرت است و در مناطق گرمسیری نیز به خوبی کار می کند. این یخچال ها در فروشگاه ها، مغازه ها و مراکز خرید وظیفه خنک و تازه نگه داشتن مواد غذایی را دارند و مانع از فاسد شدن محصولات می شوند، پیش از اینکه تاریخ انقضای آن ها سر برسد.

یخچال پروتئینی به خوبی سرمای درون خود را حفظ می کند و برای نگهداری مواد غذایی چون مرغ و گوشت و انواع کالباس و سوسیس، مفید است. یکی از مدل های یخچال پروتئینی، مدل روباز است که می توان گفت این دسته، جزو ویترین فروشگاه ها و به نوعی ابزار تبلیغ محسوب می شوند، زیرا محصولات را به خوبی در معرض نمایش قرار می دهد. از آنجایی که امروزه همه افراد با کمبود وقت مواجه هستند و زمان برای آن ها بسیار مهم است، استفاده از یخچال پروتئینی موجب می شود مشتریان به راحتی محصول مورد نظرشان را ببینند، انتخاب کنند و در سبد خریدشان قرار دهند. صاحبان فروشگاه اگر به دنبال افزایش مشتری هستند، باید سهولت دسترسی را نیز برای آن ها مهیا کنند.

از مزیت های یخچال پروتئینی این است که از بهترین بدنه جهت صرفه جویی در مصرف برق ساخته شده، سیستم روشنایی LED دارد که موجب زیبایی و جذابیت آن ها شده، دارای شیشه های دو جداره است که از هدر رفتن سرما جلوگیری می کند و کف آن ها نیز بسیار محکم و مقاوم است.

Tagged with: , , , , , , , , ,